Nasz program

OFERTA

Formularz Zgłoszeniowy

DROGI Rodzicu !

Niepubliczne Przedszkole Montessori Bona Ventura znajdujące się w Kurowie zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat do grup przedszkolnych Słoneczka i Kropelki oraz od 1 roku do 2 lat do grupy adaptacyjnej Dzwoneczki. Nasze dzieci są szczęśliwe i rozwijają się wszechstronnie dzięki indywidualnemu podejściu do ich rozwoju zgodnie z pedagogiką montessori realizowaną w naszej placówce.

Grupa "Dzwoneczki"

Okres adaptacyjny jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb każdego dziecka, przy udziale rodzica, tak by jak najłagodniej przygotować maluch do nowej roli – przedszkolaka.

Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom dzieci i rodziców proponujemy trzy formy współpracy:

• całodzienny pobyt 7:00-17:00,
  • półdzienny pobyt 7:00-12:00,
  • indywidualnie ustalane godziny

Od wieku 2,5 lat jest możliwe kontynuowanie edukacji w starszych grupach przedszkolnych – Słoneczkach i Kropelkach naszego Przedszkola w przypadku opanowania przez malucha w stopniu podstawowym umiejętności samoobsługowych.

nabór

Jak zapisać wasze dziecko do przedszkola?

Przygotowanie do szkoły jest jednym z najważniejszych etapów młodego człowieka. Jeśli nie zadbamy by nasze dzieci zdobyły wszystkie potrzebne umiejętności może się okazać, że w późniejszym okresie będą miały problemy  z pełnym  rozumieniem zdobywanej wiedzy przyrodniczo-matematycznej czy humanistyznej.

Przygotowanie 5-6 latków do szkoły jest pracą zindywidualizowaną przez co gwarantujemy kompetentność dziecka we wszystkich wymaganych obszarach zdobywania gotowości szkolnej.

01.

Złoż wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.

02.

Umów się na spotkanie z dyrektorem przedszkola w celu podpisania umowy cywilno-prawnej.

03.

Wpłać wpisowe na cały okres edukacji przedszkolnej dziecka.

Zadzwoń po więcej informacji

Napisz po więcej informacji

Zapewniamy:

Zajęcia Montessori

Realizowane w ciągu całego dnia. O zajęciach i samej metodzie możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Smaczne i zdrowe posiłki

Przygotowujemy w naszej nowocześnie wyposażonej kuchni zdrowe i smaczne posiłki. Domowe śniadania, obiady i podwieczorki cieszą się wielkim uznaniem wśród dzieci.

Ćwiczenia ciszy

Codzienne zajęcia uczące koncentracji i pozwalające na wyciszenie i relaks.

Profesjonalna i oddana dzieciom kadra

Nauczyciele z długoletnim stażem pracy, dla których praca z dziećmi jest powołaniem.

Opieka logopedyczna

Stale współpracujemy z logopedą, który znajduje się w naszej placówce przynajmniej raz w tygodniu.

Opieka psychologa.

Zapewnia warsztaty rozwijające oraz rozwiązujące bieżące problemy grupy czy też indywidualnego dziecka.

W codziennym planie:

y

Zajęcia muzyczno-rytmiczno-teatrlane

Realizowane metodą Gordona pozwalają na podróż waszego dziecka w świecie sztuki.

Spacery i zabawy na świeżym powietrzu

Posiadamy dwa place zabaw do których dzieci mają dostęp w codziennym planie.

Zajęcia sportowe

Prowadzone z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które realizujemy każdego dnia.

Zajęcia z j. angielskiego

Codziennie w różnych formach od swobodnego kontaktu z nauczycielem aż do zabawy w teatr.